Ogród na dużym tarasie

15:57

jak udekorować ścianę w ogrodzie
dekoracja ściany w ogrodzie. Ramy ze stali kwasoodpornej

W ostatnich tygodniach mieliśmy przyjemność pracować nad realizacją naszego projektu czyli dużego tarasu na dachu przy zabudowie szeregowej. Popłynęło sporo potu, krwi i łez, ale czego się nie robi, żeby zadowolić klientów. 

Założeniem projektowym było stworzenie przyjemnego miejsca do odpoczynku, które miało być nowoczesne, minimalistyczne oraz spójne z otaczającą architekturą. 


koncepcja zagospodarowania ogrodu tarasie
koncepcja zagospodarowania ogrodu na dachu

koncepcja zagospodarowania ogrodu na tarasie
wizualizacja projektu ogrodu na tarasie

Projekt jak i realizacja była dla nas wyzwaniem ponieważ bryła budynku, krzywizna ścian, spadki na podłodze komplikowały nam prace przy założeniu, że wszystko ma być ze sobą ściśle powiązane. Każdy element taki jak podłoga, schodki do jacuzzi, donice z kompozytu, siedzisko były robione na wymiar. Co do milimetra, by idealnie wpasować w układ tarasu.

ogrod nowoczesny

rooftop garden design


Do zabudowy wykorzystano deskę kompozytową, z której zbudowano podłogę oraz ocieplane donice. Na podświetlane siedzisko wykorzystano drewno ze świerka klejonego oraz na wykończenie deski kompozytowe. Na siedzisko uszyliśmy pod wymiar wygodne poduchy z wodoodpornego materiału.

nowoczesny taras
widok na ścianę wodną oraz podwieszane i podświetlane siedzisko

nowoczesny ogród projekt
wypoczynkowy zakątek na tarasie

By zasłonić ogród na tarasie od sąsiadów wykorzystaliśmy przewiewne, pionowe rolety, które były robione na zamówienie, pod wymiar. By je zamocować między ścianami musieliśmy zaprojektować łączniki ze stali kwasoodpornej, do których są zamocowane belki z klejonego drewna świerkowego.  Między nimi ukryliśmy mechanizm obsługujący rolety. Do poniżej znajdujących się donic zamontowaliśmy haki, do których zaczepiane są rolety po rozwinięci, po to by zapewnić ich stabilizację podczas wiatru.

rooftop garden

Tuż przy wejściu na taras postawiono jacuzzi, do którego dobudowano schodki z delikatnym oświetleniem punktowym.
Na wprost wejścia postawiliśmy ścianę wodną, która delikatnym szumem umila chwile spędzone na tarasie.
Taras z dwóch stron zabudowano donicami pod wymiar z drewna kompozytowego.

taras z kompozytu

Dla urozmaicenia białych ścian zaprojektowaliśmy ramy ze stali kwasoodpornej. Dla ciekawego, nocnego efektu wydruk w obrazach jest podświetlany delikatnym światłem ledowym.
W kilku miejscach na tarasie zastosowaliśmy punktowe oświetlenie,  które delikatnie podświetla roślinność od dołu tworząc ciekawą grę światła i cieni.

nowoczesny ogrod na dachu

nowoczesny ogrod na tarasie

Na prośbę klientów donice obsadziliśmy mało wymagającym żywotnikiem zachodnim. Nie jesteśmy fanami tuj, ale o gustach się nie dyskutuje.
Całość założenia jest w szarych tonacjach z brązowymi akcentami oraz dodatkami ze szczotkowanej stali. Ogród na dachu miał być prosty, nowoczesny oraz funkcjonalny. Chyba nam się udało uzyskać taki efekt. W naszym odczuciu pomimo szarych tonacji stworzyliśmy ciepły i bardzo przyjemny salon pod chmurką.

nowoczesne ogrody warszawa

ogrody na tarasach warszawa

Dziękujemy Pani Sylwii oraz Panu Pawłowi za owocną współpracę oraz cenne uwagi. Państwa zadowolenie jest naszą radością oraz motorem napędowym do kolejnych działań nad równie skomplikowanymi budowami ogrodów.

Zdjęcia przed realizacją:

jak urządzić taras

metamorfoza tarasu ogroduYou Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Posty