Ogród w stylu angielskim na Mazowszu wyróżniony w plebiscycie "Polski Krajobraz 2015"

23:00

 Jakiś czas temu trafiłam w magiczne miejsce... 


które wyglądało tak... 

po wstępnym uporządkowaniu terenu... :)
Chciałabym Wam przedstawić ogród, który został nominowany do plebiscytu "Polski Krajobraz 2015" organizowanym przez Grupę Sztuki Architektury (GSA).
Ogród ten ma jeden z najpiękniejszych widoków na Mazowszu oraz...

bronimy się przed komarami na wszystkie możliwe sposoby.
... największe zagęszczenie komarów na metr sześcienny  :) 
Pracy było od groma i ciut ciut więcej. Tak było kiedyś, a ze zbliżającą się wiosną będzie jeszcze więcej i więcej i piękniej! 
 nasadzenia roślinne w tym miejscu skończone. Efekt końcowy zaprezentujemy w maju :)

tak było... 

 w tym miejscu, w maju nie będzie skrawka gołej ziemi :)

w pierwszym roku po posadzeniu


widok z domu na dolinę rzeki. Taras już skończony ;)karczoch 

śnieguliczka

widok na dolinę rzeki. Zdjęcie wykonane podczas ostatniej wizyty w ogrodzie w 2015 roku
Zdjęcia : Anna Skorupska

Do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo. Czekają nas hektolitry wylanego potu, wyssanej krwi i nieokreślona ilość satysfakcji z wykonanej pracy. Jest to nieliczne miejsce, w którym każdy wysiłek daje mi ogromną satysfakcję. Czuję, że praca, którą wykonuję mnie uszczęśliwia. 

Mogłabym o tym ogrodzie pisać eseje, wiersze oraz fraszki. Co pewnie kiedyś uczynię ;) W tej chwil przytoczę tylko jedno zdanie:

"Gdy architekt zaprojektuje dom jego praca się kończy. Gdy architekt krajobrazu zaprojektuje ogród, jego praca dopiero się zaczyna"  - autor nieznany

to co Państwo dziś widzą, jest dopiero początkiem ... :)

W związku z nominacją do plebiscytu i trwającym etapie oddawania głosów przez publiczność, w tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim i każdemu z osobna, za każdy oddany do tej pory głos. Serce rośnie! Dziękuję! 

Jeżeli chociaż trochę spodobał się Wam ogród i chcielibyście, by moje serce urosło do wielkości Mazowsza, to możecie oddawać głos tu:  http://sztuka-krajobrazu.pl/ postępując wg. wskazówek na niżej załączonych print screenach. Głosy można oddawać codziennie do 29 lutego, ale nie będę Wam o tym przypominać każdego dnia :) 
Do wygrania dyplom i możliwość zaprezentowania ogrodu na jakimś seminarium. Dla mnie najważniejsze są wszystkie oddane przez Was głosy, które udowadniają mi, że warto się starać i wkładać serce w wykonywaną pracę..  


dziękuję,
Anna

Ogród ostatecznie otrzymał wyróżnienie publiczności oraz Szanownego Jury :)
You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Posty