Gigantyczny "Ul" czyli The Hive w Kew Gardens

20:05

The Hive w Kew Gardens.

Podczas naszej ostatniej, styczniowej wizyty w Londynie odwiedziliśmy ogród botaniczny Kew Gardens.  Zimowa aura nie jest przeszkodą w odwiedzaniu tego typu miejsc. A wręcz przeciwnie można spojrzeć na przyrodę z innej perspektywy, a przy okazji wygrzać gnaty w oranżeriach. 

W pierwszej części naszej relacji chcielibyśmy przybliżyć bardzo ciekawą instalację, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Nadzwyczajna, wielokrotnie nagradzana, 17-metrowa konstrukcja zainspirowana badaniami nad życiem i zdrowiem pszczół oraz ich rolą w wykarmianiu Ziemi. 
Ma na celu podkreślenie znaczenia zmian klimatycznych, stosowania pestycydów oraz braku bioróżnorodności, które negatywnie wpływają na pszczele kolonie.

 Konstrukcja została zaprojektowana przez Wolfganga Buttress’a w 2015 roku jako centralny element w brytyjskim pawilonie na Expo w Mediolanie. 
Obecnie można ją zwiedzać w Ogrodzie Botanicznym Kew w Londynie.Instalacja została wykonana z ok 170 000 elementów oraz z tysiąca aluminiowych kawałków łapiących i odbijających światło słoneczne. Została wyposażona w 1000 LEDowych świateł, które zapalają się i gasną w powtarzającym się rytmie. Dodatkowym, robiącym ogromne wrażeniem,  elementem sensorycznym jest wyjątkowy dzwięk, który brzęczy i szumi dookoła wprowadzając zwiedzających w swoisty trans. Ta ścieżka dzwiękowa odpowiada aktywności pszczół z ula, który znajduje się na zapleczach Kew Gardens. Dzwięki i natężenie mają sprawić, że zwiedzający poczują się jak we wnętrzu kolonii pszczół.

Konstrukcja jest symbolem przedstawiającym rolę zapylaczy dla życia na Ziemi. Wszyscy z nas powinni mieć świadomość istniejącego problemu i przy każdym swoim działaniu w ogrodzie należałoby stwarzać pszczołom dogodne warunki, a na pewno starać się im nie szkodzić unikając stosowania wszelakich pestycydów.


Pamiętajmy o pszczołach!

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=hKkfyXGzfbU


Istnieje szereg zabiegów, dzięki którym możemy pomóc owadom, ale o tym w innym poście, lecz z tego miejsca zapraszam do lektury na temat akcji ratowania pszczół, w której minionego lata braliśmy udział. :) 

pozdrawiam
Anna


You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Posty