Róż w ogrodzie

13:17

Kolor różowy jest jednym z najczęściej spotykanych kolorów w ogrodach. Jest on delikatny, ciepły i przyjemny dla oka. Kojarzy się z dzieciństwem, romantyzmem, czułością oraz ciepłem matczynej miłości dlatego jest tak bardzo lubiany. 

Osoby preferujące głównie odcienie różu w ogrodzie są zwykle osobami, którym na co dzień brakuje bliskości drugiej osoby, mają smutne wspomnienia z przeważnie krótkiego dzieciństwa, są infantylni a czasem są uważani za niedojrzałych i nie przystosowanych do życia w społeczeństwie.* 

Zestawienia rożnych kolorów bazujących na odcieniach różu idealnie pasują do ogrodu rodzinnego, są dla osób o spokojnym usposobieniu, wrażliwych i melancholijnych. 

Projektując ogród chcąc bazować na odcieniach różu warto go połączyć z innymi kolorami w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Możemy stworzyć ogród klasyczny, nowoczesny czy angielski. Róż świetnie komponuje się z soczystą zielenią, szarościami, brązem oraz żółciami. Dla pełnej kompozycji kolorystycznej potrzebujemy trzeciego koloru uzupełniającego. 


idealne zestawienie kolorystyczne do ogrodu nowoczesnego
kolory do ogrodu romantycznego ale również nowoczesnego
delikatne kolory ogrodów naturalistycznych
intensywne kolory połączone z różem to wizytówka ogrodów nowoczesnych
Nie trzeba bazować na kolorze różowym, by pojawił się w naszych ogrodach. Róż bardzo często występuje jako kolor dopełniający w zestawieniach, które niebawem zaprezentujemy.

Anna i Mateusz


* na podstawie http://zenforest.wordpress.com/tag/symbolika-kolorow/

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Posty